Úspechy žiakov

Olympijský odznak všestrannosti

Olympijský odznak všestrannosti (OLOV) je dobrovoľný národný športový projekt Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV) určený pre žiakov II. stupňa na všetkých základných školách a osemročných gymnáziách na území Slovenskej republiky (SR). Partnermi projektu sú Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ SR) a Školský šport. Projekt je zameraný na podporu všestranného pohybového rozvoja žiakov.

Hlavným cieľom projektu je aktivácia detí k pravidelnému športovaniu a zároveň motivácia rozvíjať všetky pohybové schopnosti z pohľadu zdravotnej prevencie.

Stolný tenis – krajské kolo

V stredu 15. novembra 2023 (žiačky) a štvrtok 16. novembra 2023 (žiaci) Základná škola s materskou školou Margecany organizovala krajské kolo v stolnom tenise. Súťaže sa zúčastnilo 11 škôl. Naše družstvá obsadili: dievčatá - krásne 2. miesto a chlapci – 9. miesto. Školu reprezentovali:

Aktívna škola

Naša škola je súčasťou siete aktívnych škôl.

Aktívna škola je koncept Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu, ktorý predstavuje komplexný prístup k pohybovým aktivitám na školách. Podstatou konceptu je pristupovať ku všetkým pohybovým a športovým aktivitám na škole ako k súboru príležitostí, ktoré reprezentujú časti Aktívnej školy.

Viac o koncepte Aktívna škola sa dozviete na osobitne vytvorenej stránke: www.aktivnaskola.sk

Stolný tenis - okresné kolo

V utorok 7. novembra 2023 ZŠ Kysak organizovala okresné kolo v stolnom tenise. Súťaže sa zúčastnilo 6 škôl. Naše družstvá (dievčatá a chlapci) obsadili krásne 1. miesta, zároveň postúpili na krajské kolo, ktoré sa organizuje v Gelnici. Školu reprezentovali:

Fotoalbum: Základná škola s materskou školou Poproč

Stolný tenis SŠK POPROČ

1. VSPM mladšie žiactvo, 24.9.2023, ŠKST Humenné - Mladšie dievčatá:

1. miesto: Natália Jalčová

Výsledky (link):  Mladšie dievčatá | sstz.sk

Gratulujeme!!!

V tomto školskom roku sme sa opäť zapojili do Biblickej olympiády. 28.3.2023 sme súťažili v dekanátnom kole, kde sme získali 1. miesto a postup do diecézneho kola. To sa konalo 25.4.2023 na biskupskom úrade v Rožňave. Naše družstvo: Miriam Gregová, Nina Gédrová a Viktória Sopková, obsadilo 6 . miesto

Regionálne kolo Hviezdoslavov Kubín

Regionálne kolo Hviezdoslavov Kubín:

Ján Spišák: 3. miesto

Olympijský odznak všestrannosti

Viac informácií: https://www.olympic.sk/olov

Fotogaléria: Základná škola s materskou školou, Školská 3, Poproč

V stredu 9. novembra 2022 ZŠ Kysak organizovala okresné kolo v stolnom tenise. Súťaže sa zúčastnilo 5 škôl. Naše družstvá obsadili krásne 1. miesta, zároveň postúpili na krajské kolo, ktoré sa organizovalo na Základnej škole s materskou školou Margecany. Na krajskom kole obsadili dievčatá výborné 2. miesto a chlapci 5. miesto. Školu reprezentovali:

Fotoalbum: Základná škola Poproč

Medzinárodná kreatívna súťaž

Základná škola s materskou školou Poproč sa úspešne zúšastnila medzinárodnej  kreatívnej súťaže: Včielka Meduľka - Pčelica Medulica a získala 1. miesto v kategórii: Voľná kreácia žiakov 1. stupňa ZŠ.

• Základná škola s materskou školou, Školská 3, Poproč
    Školská 3
    • riaditeľ školy RNDr. Božena Mihóková: 0907 942 212
    skola@zspoproc.sk